Żywy ogień, czyli grillowanie tradycyjne
Grillowanie na żywym ogniu... co wybrać?
Wielu klientów zastanawia się co wybrać kociołek żeliwny, grill na trójnogu, a może zwykłe palenisko? Opcji jest kilka postaramy się objaśnić różnice w poniższym wpisie.
Kociołek żeliwny
Kociołki wykonane z żeliwa to ciekawa propozycja dla miłośników biesiadowania przy ognisku. Kociołek stawiamy bezpośrednio w ognisku, zazwyczaj są na trzech nogach, więc bez problemu ustawimy je w dogodnym miejscu. Kociołki wykonane są w całości z żeliwa (pomijając ewentualne śruby i elementy klamry zaciskowej). W ofercie posiadamy kociołki 4,5 i 7,5 litra pojemności.
W kociołku przyrządzimy dziesiątki różnych potraw, możemy zapiekać, gotować, smażyć i dusić.
Kociołek myśliwski
Kociołek myśliwski to idealna propozycja dla tych, którzy z nie mogą rozpalić ogniska lub nie mają przygotowanego miejsca. Dla tego kociołka wystarczy równa powierzchnia. Stawiamy na stabilny podłożu i rozpalamy tak jak grilla węglowego, przez drzwiczki rewizyjne dokładamy paliwa, na dnie paleniska mamy otwór z odprowadzający popiół do popielnika. W kociołku myśliwskim palimy węglem drzewnym lub brykietem. Nad paleniskiem mamy 14 litrowy garnek z pokrywką i chochelką w zestawie.
W kociołku przyrządzimy przeróżne potrawki, gulasze, lecza, fasolkę i dziesiątki innych przepisów idealnie wpisujących się w biwakowe przysmaki.
Grill wahadłowy inaczej zwany na trójnogu
Perfekcyjnie sprawdza się przy grillowaniu w plenerze, ale i w ogródkowych sceneriach. Stojak z trzema nogami stabilnie umiejscowi ruszt nad paleniskiem. Rusz wisi na łańcuszku nad paleniskiem, bloczek w szczycie styku trójnogu ułatwia płynną regulację wysokości paleniska, szczególnie z załadowaną po brzegi kiełbasą. Ruszty chromowane pomieszczą sporą ilość jedzenia. Do grilla dołożone jest stalowe palenisko, w którym palimy wyłącznie brykietem lub węglem drzewnym. Jeśli chcemy możemy ustawić trójnóg bezpośrednio nad ogniskiem.
Palenisko
To idealna propozycja dla wszystkich chcących cieszyć się ogniskiem w swoim ogrodzie, ale nie mają przygotowanego dołu pod tradycyjne ognisko. Palenisko stawiamy na stabilnym podłożu i rozpalamy (pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznych odległości od drewnianych tarasów, pergoli i innych elementów architektury ogrodowej).
Palenisko to nie tylko przyjemny akcent dekoracyjny, nadaje przyjemny klimat i można nad nim upiec tradycyjną kiełbaskę na szpikulcu.