PORADA PRAKTYCZNA - Szczotka

2023-02-14
PORADA PRAKTYCZNA - Szczotka

Szczotka do czyszczenia grilla to niezbędne narzędzie dla każdego, kto lubi przygotowywać jedzenie na grillu. Dzięki niej można łatwo i skutecznie usunąć zanieczyszczenia z rusztu, co pozwoli na utrzymanie go w czystości i zapobiegnie przeniesieniu bakterii na jedzenie. 

Przy wyborze szczotki warto zwrócić uwagę na jej jakość wykonania oraz trwałość. Szczotki ze stalowym drutem są zwykle bardziej wytrzymałe i skuteczniejsze w usuwaniu zabrudzeń, niż te wykonane z tworzywa sztucznego.

Przed użyciem szczotki warto rozgrzać grill, aby zmiękczyć resztki jedzenia i tłuszczu na ruszcie, dlatego warto wyrobić sobie nawyk czyszczenia ruszty po zakończonym grillowaniu. Grill jest jest już ciepły, nie musimy go specjalnie rozgrzewać pod czyszczenie. Następnie należy delikatnie, ale stanowczo przecierać szczotką po powierzchni rusztu, aż do całkowitego usunięcia zanieczyszczeń. Szczotką możemy również wyczyścić ruszty do podgrzewania.

Po użyciu szczotki należy ją dokładnie umyć, aby usunąć z niej wszelkie resztki jedzenia i bakterie. W ten sposób zapewnimy sobie czysty i higieniczny grill, który posłuży nam przez wiele sezonów. Szczotka dobrze się myje w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń. Energicznymi ruchami wytrącamy zanieczyszczenia z włosia, następnie dobrze osuszyć. Nie zalecamy mycia szczotek w zmywarkach, ponieważ drut może zacząć rdzewieć, a samo włosie może uszkodzić pompę zmywarki.

W ofercie posiadamy kilka modeli szczotek, niektóre posiadają skrobak, który dobrze usuwa zanieczyszczenia np. z płyt żeliwnych lub gąbkę z tworzywa, dzięki której usuniemy np. sadzę i tłuszcz. Każda jednak dzięki drucianym włosiu pełni podstawową i najważniejszą funkcję. 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.69 / 5.00 800 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Wszystko na czas i w deklarowanej jakości.
2024-05-06
Polecam Wszystko super
pixelpixelpixelpixel